TR /EN

Gaziantep Asansör

Anasayfa / Güncel Bilgiler / Gaziantep Asansör

Gaziantep Asansör firması olarak hizmet verdiğimiz Gaziantep ve çevre illerde 7/24 verdiğimiz hizmette kalite ve güveni aynı anda sunmaktayız. Gaziantep Asansör sektöründe 20 Yılı aşkın süredir kendini kanıtlamış profesyonel ekibi sayesinde asansörlerinize güvenle binebilirsiniz. Gaziantep Asansör firması başlığı altında sizlere bir kaç faydalı bilgi de vermek istedik.

Asansör bakımı ne kadar sürede yapılmalı?

Kişilerin ve/yahut yüklerin taşınmasında tercih edilen asansörlerin hizmete alındıktan sonra kainatın, kişilerin ve canlıların sağlık ve güvenliğini tehdit etmeyecek biçimde kullanımlarını sağlamak üzere; işletilmesi, bakımı, yıllık kontrolü, bakım ve servis hizmetinin denetimi ile garanti ve satış sonrası hizmetleri için uyulması gereken kaideleri Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği içerisinde açıklanıyor.

Asansör Yönetmeliği içerisinde monte edilmiş asansörleri ve aynı Yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden evvel monte edilmiş ve halen faal olan asansörleri kapsayan yönetmelik gereğince, asansör bakımı ne kadar sürede yapılmalı?

- Asansörü monte eden yahut onun yetkili servisi, monte edilen asansör için garanti zamanı süresince aylık bakım ve servis hizmetlerini vermek zorundadır. Garanti zamanı içinde bina sorumlusu ile asansörü monte eden yahut onun yetkili servisi arasında aylık bakım ve servis hizmetleri sözleşmesi yapılması zorunludur.

-Bina sorumlusu garanti zamanının bitiminden sonra asansörü monte eden yahut onun yetkili servisiyle yahut bir başka asansör monte eden yahut onun yetkili servisiyle aylık bakım ve servis hizmetleri sözleşmesi yapmak zorundadır.

Buna göre, asansörün bakımının garanti zamanı içinde asansörü monte eden yahut onun yetkili servisi arasında aylık olarak yapılması gerekiyor.


Bakımla alakalı diğer hususlar

(1) Bakımla alakalı diğer hususlar aşağıda açıklanmıştır.

a) Bakım yapan firmaca temin edilecek asansör bakım defteri, yapılacak kontrollerde görevliler tarafından incelenir. Bu defter asansörün varsa makine dairesinde yahut bina sorumlusunca kalıcı olarak muhafaza edilir. Her bakımdan sonra asansör bakımı ile alakalı yapılan bütün işlemler asansör bakım defterine işlenir. Bakım defterine işlenecek kayıtların bir nüshası bakım yapan firma tarafından da muhafaza edilecektir.

b) Bakım yapan firmalar, asansörlerin bakımını bu Yönetmeliğe uygun olarak yapacak olup, can ve mal güvenliği yönünden asansörün risk taşıması durumunda, bina sorumlusunu yazılı olarak bilgilendirir. Bilgilendirme yapıldıktan sonra bina sorumlusu, asansörün uygun hale getirilmesini sağlayacaktır. Bakım yapan şirketin yazılı ihtarına rağmen uygunsuzluk giderilmediği takdirde sorumluluk bina sorumlusuna ait olacaktır.

c) Bakım işini üstlenen firma, bakım sözleşmesi imzalanması akabinde söz konusu asansör için geniş bir şekilde bir durum tespit raporu hazırlayıp, bina sorumlusuna verecektir.

ç) Bakım yapan firma, bakımını yaptığı asansörün durumu hakkında talep edilmesi halinde, alakalılere gerekli her türlü bilgiyi verecektir.

d) Bakımı yapan firma, bina sorumlusunun, iki kişiden az olmamak üzere asansör sayısını dikkate alarak belirleyeceği sayıda insana acil durumlarda kurtarma çalışması hakkında eğitim vermek zorundadır. Verilen bu eğitim bir tutanakla kayıt altına alınacaktır. Bunun yanısıra kurtarma çalışmalarını içeren talimat, kurtarma çalışmasını yapacak olanların kolaylıkla görebilecekleri yerlerde muhafaza edilecektir. Bina sorumlusu, eğitim alan bireylerin değişmesi halinde yeni görevlilere eğitim verilmesini sağlayacaktır.

e) Bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin (b) bendinin (1), (2), (3) numaralı alt bentlerinde yer alan ve bakım çalışması olarak değerlendirilmeyen asansöre ait değişiklikler, herhangi bir asansör monte eden tarafından yerine getirilmelidir.

f) Asansör bakımı yapılırken, yürürlükte yer alan bakım ile alakalı herkes tarafından bilinenlar dikkate alınmalıdır.

g) Bakım sözleşmelerinde bu Yönetmeliğe aykırı hususlar yer alamaz.

Asansör bakım sözleşmesi örneği!

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0533) 403 93 39

Copyright © 2020. Her Hakkı Saklıdır. Aylift Asansör. Gaziantep Web Tasarım
Top