TR /EN

Asansör bakımı kaç ayda bir yapılır?

Anasayfa / Yazılar / Asansör bakımı kaç ayda bir yapılır?

Birçok bina sakininin merak ettiği bir soru olan Asansör bakımı ne zaman yapılır?, Asansör bakımı kaç ayda bir yapılır?, Asansör aylık bakımı zorunlu mu? gibi sorulara yanıt vermek için hazırladığımız yazı metnimizde bu sorulara kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz. Asansörün hizmete alınmasından sonra kullanım ömrü süresince kendisinin ve bileşenlerinin, fonksiyonlarının ve güvenlik gereklerinin tasarlandığı yahut yürürlükteki mevzuata uygun olarak revize edildiği biçimde devamlılığını sağlamaya yönelik, asansör monte eden yahut onun yetkili servisi tarafından yürütülen işler, bakım işleri oluyor.

Asansörler monte eden tarafından piyasaya arz edilen her yeni asansör, piyasaya arz edildiği tarih saygınlığıyla en az üç yıl süre ile garanti ediliyor.

Asansörün bakımı, bina sorumlusu ile bakım sözleşmesi imzalayan asansör monte eden yahut onun yetkili servisi tarafından yapılır. Peki, asansör bakımı ne kadar sürede yapılmalı?

Asansör bakımı periyodik olarak ayda bir yapılıyor. Garanti zamanı içinde bina sorumlusu ile asansörü monte eden yahut onun yetkili servisi arasında aylık bakım ve servis hizmetleri sözleşmesi yapılması zorunlu oluyor.

Asansörün, asansörü oluşturan tüm aksam ve parçaların bakımı, asansör monte eden tarafından hazırlanmış olan bakım kılavuzunda yer alan talimatlara göre yapılıyor.

Asansör bakımı;

a) Yağlama ve temizlemeyi,

b) Kontrolleri,

c) Kurtarma çalışmalarını,

ç) Ayarlama işlemlerini,

d) Kullanıma yahut yıpranmaya bağlı olarak meydana gelebilen bileşen onarımını yahut değişimini kapsıyor.
Asansör aylık bakım ücreti

Asansör AYLIK bakım ücreti 2020

Asansör aylık bakımı zorunlu mu?

Asansör bakımı yaptırmama cezası

Yıllık asansör Muayenesi

Asansör Muayenesi zorunlu mu?

Asansör bakım Sözleşmesi yapılmazsa ne olur?

Belediye asansör MÜHÜRLEME

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0533) 403 93 39

Copyright © 2020. Her Hakkı Saklıdır. Aylift Asansör. Gaziantep Web Tasarım
Top